1 Mayıs 2008 Perşembe

Talha’nın Su Aktivitesi: Ami.ral Bat.tı!!!

Ami.ra.l Ba.tt.ı :D
Montessori Eğitim grubunda bu haftanın konusu Su idi.

Talha’nın ilk aktivitesi banyo yapmak oldu…
Daha sonra Talha ile suyun kaldırma gücünü öğrenmek için kolları sıvadık ve ilk olarak gemilerimizi yaptık. Biraz kalın kâğıt kullandık zira kâğıtlar suyu görünce kendilerini kaybediyorlardı. Gemilerimizi hazırladık leğenimize suyu doldurduk ve geçtik başına… Maksat Talha’ya suyun kaldırma kuvvetini öğretmek. Talha su üzerinde giden gemilere korsan edasıyla tepeden inme bir baskı uyguladı ki bizim yüzecek olan gemilerimiz battı. Yani bizim kaldırma kuvvetini öğretmemiz hayal oldu :D yeni oyunumuzun adı ami.ra.l ba.tt.ı :D


Gel gel vatandaş!!! Batan geminin malları burdaaaa!!!


Heh! Bitanesini batırdık sıra ikincide. Bunlar da ne çabuk battı Çi.n Ma.lımı bunlar yahu...

Talha’nın su birikintisinde batan gemilerinden sonra biz de batmayacak olan ufak tahta puzzle parçalarını attık suyun içine. Onların nasıl batmadığını hayretle izledik.
Daha sonra suyun ıslatma kuvvetini öğrendik. Talha’nın suyla oynarken kendini kaybetmesi sonucu üstümüz başımız su oldu dolayısıyla suyun ıslatma gücünü bu şekilde öğrenmiş olduk.

on yüz bin milyon baloncuk yaptık!!!!

Daha sonra Balonlara takılan çubuk boru sayesinde suyun içinde kabarcıklar yapmaya başladık. Talha üstünü ıslatmaktan sonra en çok bunu sevdi. Sürekli baloncuklar yapıp durdu. Hatta tahta oyuncakların baloncukların itici kuvvetiyle ilerleyebildiklerini öğrendi.
Daha sonra deniz kenarına gitmemiz mümkün olmadığı için ufacık su içine taş atarak halkalar oluşmasını sağladık. Bu arada fotoğraf makinesinin azizliğine uğradığımız için fotoğrafımız bulunmamaktadır :DSonuç: Talha suyun kaldırma kuvvetini öğrendi mi bilemem ama çok eğlendiği belli oluyordu.
Uzun müddet oyalanıp her yeri ıslattıktan sonra bile suyu kaldırmama müsaade etmedi. Çok sevdi bu aktiviteyi…

Bu grup bize çok şey kazandıracak. Çok teşekkür ederiz Esra’cım…

18 yorum:

sühendan dedi ki...

Talha dan çok sizlere bişeyler olmuş...:)

Bayağı bişeyler öğrenmişsiniz.Şu pipeti enes e verseydim suyu içe içe bitirebilirdi.

Adsız dedi ki...

Aman Allah'ım Bahar bayramı yapmış talhacık.Elbette bu aktivitede tebrik payı annenin hakkı. Ne güzel yapmışsın ben de kuzucuklarımla yapacağım :)

kardelen

gül dedi ki...

çok güzel bir aktivite olmuş hem de amaçlı ve konulu
sayende biz de haberdar olduk bu grutan takip edeceğiz inşallah

denizanasi dedi ki...

çin malımı bu :) bu cümleye koptum :))

RUMEYSA dedi ki...

suyun kaldırma kuvvetinden çok evi ve annemi nasıl ıslatırım aktivitesi olmuş herhalde bu arada su aktivitesini bende deneyeceğim çünkü bizim ufaklık 4 yaşında olmasına rağmen sudan korkuyor zorla bıcı bıcı yaptırıyoruz :(

our twins of NY dedi ki...

Bence de cok faydali bir aktivite olmus canim:)
Kocaman sevgilerimizle optuk sizi...

уαѕємiη... dedi ki...

ne güzel aktivite olmuş :) bellki ki talha da çok eğlenmiş benim ufak bızdıka yapsam bu çalışmaları :D suyu eline batırıp batırıp bi bana iiçirir bi kendine suyu elleriyle hemde bende deneyeceğim bakalım en kısa zamanda ama ben gruab katılmak için izninle esraya uçuyorum ;)

sevgilerr

rumeysa dedi ki...

Eminecim, Talha suyun kaldırma kuvvetini öğrenmiş de senin suyu kaldırma kuvvetini öğrenememiş galiba :))

YASEMİN dedi ki...

Allah bi de Burak olsaydı Talhanın yerinde neler olurdu neler.
Su neyi kaldırabilirdi bilmiyorum.
Banyo yaparken bile şıp şıplarla ortalığı sular seller götürüyor.

Ayşe dedi ki...

heh hehhh 'amiral battiiii' cok hossunuz yaa:))
bizde buna benzer bi aktivite yaptik, bizim de topu yuzdurmemiz pek guc oldu:))

Site Ekle dedi ki...

http://site-ekle.net.tc

Değerli Blog Admini;
Öncelikle Sunu Belirtmek İsterim ki;Blog Aleminin Gelişmesiyle Artan Bilgi Öğrenme ve Öğrenilen Bilgilerden Yararlanma Yolunda Ülkemiz İnsanı, İnterneti Son Derece Fazla Kullanmaktadır,Siz Değerli Site Sahipleri Emeklerinizi, Hobilerinizi,Duygu ve Düşüncelerinizi Anlatmak Yoluyla Blog Yayıncılığında Bulunmaktasınız.
Türkiye'nin En Büyük Uluslararası Site Barındırma ve Hit Destek Toplist Servisimizden Yararlanmanızı Önermekteyiz.Blogunuzu veya Sitenizi Toplist Alanımıza Eklediğinizde Sitenize Hit Desteğinin Yapıldığını Mutlaka Göreceksiniz... Gerekirse; Adminimizle Özel İletişim Kurarak Bannerinizi Toplistimize Ekletebilirsiniz.Bizlere Vermiş Olduğunuz Değerlerden ve Desteklerinizden Dolayı Teşekkür Ederiz, Blog Yayıncılığında Başarılarınızın Devamını Allah'tan Niyaz Ederiz...
Emin Olabilirsiniz ki; Biz Diğer Toplist Sitelerinden Farklıyız, Çünkü Bizim Sizlere, Sizlerinde Bizlere İhtiyacı Var, Amacımız Her Daim Doğruyu Bulmak ve Ülkemiz Milletini Sanal Yönergeler Doğrultusunda da Muassır Medeniyetler Seviyesine Çıkarmak Olmuştur ve Hep Öyle Olacaktır... Bu da Ancak ve Ancak Siz Değerli Blog Yayıncıları Arkadaşlarımızla Yardımlaşma Çerçevesinde Olacaktır.
Saygılarımızı Sunar, Sevgilerimizi İletiriz...

http://site-ekle.net.tc

Admin@Toplist.Com

uragan dedi ki...

Çocuklar suyla oynamaktan genelde çok zevk alyorlar zaten, bir de üzerine öğrenme eklenince, çok amaçlı bir aktivite olmuş bu:)

Çin malı mı? cümlesine ben de bayıldım:)

siyap dedi ki...

ne güzel olmuş Talha için.suyu çocuklar gerçekten çok seviyor ve suyla oynanabilecek ne kadar çok oyun var.

havalar iyice ısınsın bende pamuşu sudan çıkarmıycam zaten çok seviyor suyu.hadi bakalım kalın sağlıcakla sevgiler,öpücükleeer...

muko dedi ki...

ne güzel aktiveteler bunlar,suyla pek haşır neşir olmuşsunuzz,zaten çocukların hayır diyemeyeceği ilgi alanlarından biri değilmidir su..

uçan talhanın annesi dedi ki...

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. görev değişikliği dolayısıyla bloğumla ilgilenmeye çok fazla vaktim olmuyor. güzel sözleriniz için çooooooooook teşekkür ederim... yakında yeni yazılarla dönebilmek ümidiyle :D

annecik dedi ki...

ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

zeynep dedi ki...

ayyy şu uçan talhanın annesi olayına ne güldüm bilemezsin.. süper ötesisin ya. kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi valla:))

Archi*Sugar (Esra) dedi ki...

supersiniz!
Harika olmus. Simdi okuyabildim ancak.
Linklere ekledim!

Related Posts with Thumbnails